polczynzdroj24.pl

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Home Aktualności Aktualności Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami działa w gminie Połczyn-Zdrój

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami działa w gminie Połczyn-Zdrój

Email Drukuj PDF
Czytano: 4546 razy
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 

Na terenie powiatu świdwińskiego działa oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Organizacja należy do jednej z najstarszych na świecie. Założona została w 1864 roku. Mało kto wie, że od czerwca działają w nim mieszkańcy Połczyna-Zdroju. Dzięki nim przedsięwzięcia towarzystwa są także możliwe na terenie naszej gminy.

W rozmowie z portalem pani Ewa Sibiga wyjaśniła nam, jakie były początki połczyńskiej odnogi stowarzyszenia - Od czerwca 2012 roku zapisały się do towarzystwa dwie osoby z Połczyna, dlatego możemy działać z większą skutecznością na tym terenie. Od tamtego czasu zapisała się jeszcze jedna osoba, czekamy na chętnych, by zwierzęta w naszej gminie mogły mieć opiekę. Jak uzbieramy 10 osób na terenie gminy, wówczas będziemy mogły zarejestrować połczyński oddział.

Połczyńscy członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami mogą już pochwalić się sporymi osiągnięciami, wśród nich wymieniają m.in.: oddanie do adopcji kilku małych kotków; wysterylizowanie kotek wolno żyjących; (aktualnie czeka jeszcze 10 kotek, na które jest pozwolenie z Urzędu Gminy Połczyn-Zdrój); a także oddanie do adopcji suki młodej, która bezpańsko biegała pośród uzdrowisk za kuracjuszami; uświadamianie mieszkańców, co należy robić z bezdomnymi psami, gdzie je zgłaszać, jak postępować z kotami, które wolno żyją. Warto również zauważyć, że z inicjatywy członków stowarzyszenia koło budynków Uzdrowiska zaczynają pojawiać się budy dla kotów wolno żyjących, gdzie mogą się chronić przed czynnikami atmosferycznymi. Wykonał je pracownik Uzdrowiska pan Józef. Cieszymy się, ze w gminie Połczyn ruszyło z miejsca parę istotnych spraw dotyczących zwierząt - mówią połczyńskie przedstawicielki stowarzyszenia.

Pani Ewa Sibiga ponadto wskazała na dodatkowe wyzwania, jakie stoją przed nimi, a mianowicie: - Uświadomienie administratorów budynków, jakie koty wolno żyjące mają prawa, niestety są najczęściej przez nich przeganiane. W związku z nadchodzącą zimą, bardzo ważnym problemem jest zajęcie się dokarmianiem zwierząt - Zamierzamy zorganizować akcję "Dokarmianie zwierząt zimą" - mówi nasza rozmówczyni.

Chcemy skontaktować się z dyrektorami szkół, żeby porozmawiać o pozwoleniu na zbiórkę karmy dla kotów wolno żyjących wśród uczniów, chcemy zorganizować pogadanki informacyjne w szkołach o zabezpieczaniu bud na zimę, o dokarmianiu zwierząt, bezpieczeństwie w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami.

 

REKLAMA:

     

 Kole

Jak zauważają członkowie stowarzyszenia: - Jest jeszcze wiele do zrobienia w temacie zwierząt, a barierą jest wieczny problem z budżetem i zarządcami gminy. Będziemy wspierać pana Janusza Woźniaka, w walce o zwierzęta, który działa w ochronie środowiska w gminie. Pomaga nam też pan Tomasz Kucper, który jet lekarzem weterynarii, a także pan Marek Odlewany, który także jest lekarzem weterynarii. Napisałyśmy do Urzędu Miasta pismo w sprawie ustalania budżetu na 2013 rok o uwzględnienie zwierząt i o kwotę pieniędzy, która pozwoli nam sterylizować kotki i dbać o dobro zwierząt na terenie gminy Połczyn. Mamy nadzieję, że rok 2013 będzie lepszy dla żyjących w Połczynie zwierząt, również dla bezpańskich i wolno żyjących.

Osoby, które chciałyby pomóc i zapisać się do TOZ powinny skontaktować się z przedstawicielem stowarzyszenia pod numerem telefonu 500 283 908. Połczynienie podlegają pod Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Świdwinie, ul. Szczecińska 43, 78-300 Świdwin.
 
PONIŻEJ ZDJĘCIA KOTKÓW, KTÓRE MOŻNA ADOPTOWAĆ
Jeżeli ktoś jest odpowiedzialny i chciałby dać kotkom swoje serce,
ciepło i opiekę to czekamy na takich ludzi.
TOZ w Połczynie Zdroju.
 
 
Telefon kontaktowy 500 283 908

(źródło: własne)

ZOBACZ TAKŻE:
                               
2016-04-15
 foto: Polczynzdroj24.pl Składamy gorące podziękowania dla firm i organizacji, z którymi wsp&
2016-01-17
 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016, foto: Piotr Gawroński Dnia 10 stycznia, tradycyjnie w pie
2016-01-17
 Fajerwerki nad Placem Wolności, foto: Polczynzdroj24.pl Połczynianie jak zwykle hucznie przywit
2016-01-01
 Fitness Club Połczyn-Zdrój, foto: Polczynzdroj24.pl Na początku stycznia, po uzyskaniu niezb
2015-12-20
 

Dodaj komentarz


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)  Generuj nowy kod z obrazka.
  Home Aktualności Aktualności Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami działa w gminie Połczyn-Zdrój

   


  Imieniny

  Dzisiaj jest Niedziela. 31 lipca 2016. Imieniny obchodzą Beatus, Demokryt, Emilian, Ernesta, Ernestyna, Helena, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Justyn, Ludomir. Do końca roku zostało 154 dni.